Celiakia – liečba homeopatiou

 

            Celiakia je ochorenie žalúdka, pri ktorom konzumácia potravín obsahujúcich bielkovinu glutén  / lepok /,  spúšťa imunitnú odpoveď v tenkom čreve. Glutén je bielkovina nachádzajúca sa v pšenici a iných zrnách ako raž a jačmeň. Kedykoľvek človek s celiakiou požije lepok, imunitná reakcia poškodzuje tenké črevo. Tenké črevá sú vystlané klkmi. Funkciou klkov je absorbovať živiny prítomné v potravinách, ktoré jeme. Ak sa klky poškodia imunitnou odpoveďou pacienta trpiaceho celiakiou, absorpcii živín sa tak  zabráni. Táto strata vedie k nedostatku  minerálov, vitamínov a ďalších živín. Genetická predispozícia môže zvýšiť riziko celiakie.

Cystická fibróza je geneticky podmienené recesívne dedičné ochorenie. Je preto označovaná ako multiorgánové ochorenie. Najčastejšie sú postihnuté pľúca, pankreas a pečeň.

Laktózová  intolerancia je alergická reakcia na laktózu, t.j. mliečny cukor, nachádzajúci sa v mliečnych produktoch.

                 Liečenie klasickou homeopatiou, liekom podaným na základe súhrnu individuálnych symptómov pacienta, viedlo v  nasledujúcom príbehu k vyliečeniu týchto   diagnóz  u jedného pacienta.

Matka, ktorá nevedela čím by už nakŕmila svojho10 r. syna, bola zúfalá . Mal alergiu okrem plesní a roztočí hlavne  na všetky potraviny a keďže mu diagnostikovali celiakiu, musel dodržiavať dokonca i bezlepkovú diétu. Chlapec často vracal aj 2 dni po najedení. Taktiež mával nedobrovoľnú, častú stolicu, alebo opak, zápchy, trvajúce aj 7 dní. Ďalšou jeho diagnózou bola cystická fibróza. Mával zapálené dutiny, bolesti za sternom ,  časté zápaly priedušiek a bolesti brucha. Na dôvažok trpel aj laktózovou intoleranciou, nemohol jesť mliečne výrobky. Bol hyperaktívny , mal výrazné tiky očí , žmurkal. Bol veľmi vychudnutý , podráždený, nervózny. V zdravotnej histórii bral veľké množstvá antibiotík , z čoho vyvstali už uvedené následky, ktoré sa prejavovali v jeho správaní .V rodinnej anamnéze sa preukázala záťaž  rakovinou i tuberou.  Matka poukázala na príčinu momentálneho stavu. Domnievala sa, že   pred tromi  rokmi , potom , ako začal chodiť do školy, jeden spolužiak ho šikanoval , bil ho a štípal. „ Ako je to teraz ? “ – opýtala som sa ho. „Už ti dajú pokoj v škole?“. Vravel, že sa bojí Viktora, lebo je silný, starší , keďže v škole prepadol. Bije ho a vysmieva sa mu.

Už na základe týchto výpovedí som zvolila postup liečby. Nemožno začať liečiť , pokým nebude odstránená toxicita z liekov. Tie totiž predstavujú priehradu pre tok energií v tele. To bude liek prvej voľby. Vzhľadom na šikanu v škole, bude  treba druhým liekom pomôcť psychike vysporiadať sa i s týmto problémom. Matky som sa opýtala, ako reaguje na davy ľudí , keďže som si potrebovala overiť správnosť mojej diagnostiky. Potvrdila, že davy neznáša.   1. liek bol podaný v jednej dávke. O mesiac, po detoxikácii organizmu, nasledoval liek , kde bolo potrebné vysporiadať sa s úzkosťou a strachom zo spolužiaka.

Bol podaný 2. liek . Po  následnej kontrole o 2 mes. sa pochválil, že sa pobil s Viktorom a tým si vynútil u neho  rešpekt a mal už od neho pokoj. Súčasne ho prestalo bolievať brucho predtým, ako mal ísť do školy a už sa do nej teší. Dozvedela som sa, že už začína jesť niektoré mliečne výrobky z  kozieho mlieka, hoci predtým  mal po nich hnačku . Bol to veľký pokrok v liečbe. Na nasledujúcej kontrole o 2 mes. som zvýšila dávku lieku, čím sa posilnil jeho imunitný systém. Samoliečbou sa začali  liečiť priedušky, žalúdok , zápcha, bolesť hlavy, samozrejme sprevádzané  reverznými prejavmi bolesti , nasledované však zlepšením celkového stavu. Dozvedela som sa , že sa stal veľmi ambiciózny, že chce byť vo všetkom prvý, je nedočkavý, netrpezlivý, podráždený a rýchlo je. Stále zostáva na bezlepkovej diéte a alergia sa ho ešte drží.  Nasledovalo ďalšie  podanie lieku, avšak už iného, zase v jednej dávke. Po kontrole o 2 mes. sa výrazne zlepšilo trávenie, bronchitída, zápaly dutín a alergie. Sortiment potravín, ktoré  mohol opäť jesť sa rozšíril o sladkosti a pomleté mäso. Problémy s vyprázdňovaním už nemal, pribral konečne na váhe. Liek som nechala pôsobiť ďalšie 2 mes.  Ďalšia kontrola poukázala na jeho náročnosť na seba. Síce sa skľudnil,  ale hnevá sa, ak dostane dvojku, je perfekcionista a veľmi precízny, aj čo sa týka poriadku. Rád pomáha mame v domácnosti, je milý a pozorný.   Všetko zjavné indície na podanie lieku, ktorý tento obraz jasne popisuje. Prepracovali sme sa k lieku, ktorý liečil jeho rodinnú záťaž zistenú v rodinnej anamnéze a tento  je súčasne veľkým prínosom  pri liečení autoimunitných  ochorení .

Po 2 mesiacoch od jeho jednorázového podania  bola vykonaná plánovaná kontrola u alergológa. Verili sme, že je v poriadku, keďže si pochutnával už aj na múčnych produktoch. Výsledok bol pre alergológa neuveriteľný. Výsledok negatívny, žiadna alergia, dokonca ani na lepok !!! Veľmi sa divil, že matka vysadila lieky, že on by si to nedovolil.

Nechala som pôsobiť liek ďalšie 2 mesiace.  Po nasledovnej celostnej kontrole u lekára, bol v úplnom poriadku, dokonca už nemal ani pankreatitídu , ani cystitídu. Konštatovali, že sa vyliečila tiež ťažká forma hypoganglionózy    / nervové ukončenia v hrubom čreve, zabezpečujúce pohyb v črevách /, čo mal od narodenia a kládli si otázku, ako je to možné ?!  /Toto mi matka predtým zabudla spomenúť/.

Na následnej homeopatickej kontrole si však sťažoval na bolesti hlavy a na to, že je mu ešte  nevoľno po ovocí a zelenine. Tiež sa zmienil , že dostal chrípku s teplotou 38,4 stup.cel., ale bez ochorenia priedušiek, čo bol pokrok.  Mama povedala, že je kľudnejší  a už upúšťa aj z náročnosti na seba a že si začal viac prisáľať jedlo .Tiež aj jeho pot cítiť výrazne soľou.  Potešila ma jeho zvýšená teplota, ktorá nasvedčovala, že imunitný systém je silný a dokáže sa brániť. Symptómy, o ktorých sa zmienili, ma viedli k  predpisu lieku, ktorý mal na starosti zabezpečiť správnu asimiláciu soli v organizme. Cystická fibróza , ktorou trpel, sa tiež nazýva chorobou „ slaných detí“. Stredne silná dávka lieku zabrala. Budúca kontrola vykázala pokrok.  O 2 mes. nasledovala ešte silnejšia dávka lieku, ktorá ukončila celostné uzdravenie tohto komplikovaného prípadu. Nebyť však  vytrvalosti matky a jej dôvery v homeopata , by tento prípad neskončil tak šťastným koncom.

Milým prekvapením pre mňa bolo, keď sa mi matka po rokoch ozvala , že syn sa má dobre, je zdravý a dnes je z neho už 17 r. mládenec.

 

          

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás