Chronická úzkosť

Strach a úzkosť bývajú častými negatívnymi emóciami, ktoré vedia natoľko ochromiť osobnosť, že musí vyhľadať pomoc terapeuta.
Pani v zrelom veku, s odrastenými deťmi sa mi priznala, že trpí takými stavmi úzkosti, že ju budia v noci okolo 1.30 hod. „ Až zle mi zostane, čo dostanem taký strach zo smrti“, vyznala sa. Na otázku kedy to začalo, odpovedala, že pred niekoľkými rokmi. Keďže klasický homeopat nikdy nelieči dôsledok, chorobu, ale pomáha psychike zbaviť sa tráum, začala som pátrať po príčine, ktorá následne spôsobila jej trvalé úzkosti. Spúšťačom bol pád do pivnice na chalupe, ktorej otvor bol uprostred izby. Keďže pani vetrala pivnicu a následne pri upratovaní na to zabudla, zrútila sa do otvoru a zlomila si rebrá. Musela dlho čakať na pomoc, lebo nikto jej krik nepočul. Neskôr letela lietadlom za dcérou a tiež mala nenormálny strach. Následne sa dozvedela, že jej matke zistili rakovinu. Ďalším úderom bol manželov infarkt.
Všetky tieto udalosti poukázali na spúšťač choroby, úľak, ktorý zostal v podvedomí. I napriek liekom od lekára, ktoré tlmili strachy, tieto sa stupňovali, ba sa zhoršovali. Pociťovala strach a úzkosť o deti a mala strach pomaly zo všetkého, až jej dýchať nedalo, bolel ju žalúdok a mala „hrču v krku“. Akútny stav prešiel do chronického, kedy už nemohla ani do okna pozrieť bez strachu. Liečenie prebiehalo zvyšovaním jednorazovej dávky lieku, zameraného na vykorenenie jej úzkostí z podvedomia. Po roku, kedy myšlienky na smrť zmizli a následne sa vyliečili všetky choroby, si šťastne vzdychla : „Ježišmária, vtedy to bola hrúza, ani pomyslieť na to nechcem“.

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás