Chronický kŕčovitý kašeľ, vredy

Krásna jarná príroda a túžba po pohybe vytiahla viacerých nadšencov do lesoparku. Tam pri ohníku sme nasávali vôňu prebúdzajúcej sa jari, počúvali trampské piesne, sprevádzané gitarami, bendžami a podfarbené praskaním ohňa. Túto idylickú chvíľku zrazu prerušil veľký kašeľ nášho spolusediaceho. Nebolo by bývalo na tom nič čudné, keby nás ten kašeľ nebol všetkých vydesil. Nevedel prestať, sipel, dusil sa, snažil sa poradiť si s kŕčom, ktorý mu zovrel hrdlo…Po tejto epizóde som si ho viac všímala. Sedel osamotený, pohrúžený do svojich myšlienok. Prihovorila som sa mu, predstavila a i keď on o tom ani nevedel, začala som ho „vyšetrovať“. Všimla som si, že fúzami a bradou sa snaží skryť červené vredy na tvári, že je vychudnutý a akýsi smutný. Tieto indície mi stačili na to, aby som stanovila jeho individuálny, konštitučný liek, ktorý by mu pomohol zharmonizovať telo i dušu. Ponúkla som mu pomoc a on ju s nadšením prijal. Pátrala som po príčine jeho smútku. Zosypal sa mu život, prišiel o rodinu, domov aj o prácu .Býval u matky, ktorá bola učiteľkou a on bol jej „ celoživotným“ žiakom. Len čo dopovedal, zazvonil mobil, začul svoju matku a rozkašľal sa. Vraj sa mu to stane vždy, keď s ňou telefonuje.
Bola to dominantná matka a tiež sklamanie, ktoré spôsobili všetky jeho zdravotné problémy. Pociťoval od malička v prítomnosti matky úzkosť, ktorá následne spôsobila problémy s asimiláciou soli v tele.
Liek podaný v jedinej dávke mu umožnil dostať sa z područia matky a zo smútku. Už o 2 mesiace sa presťahoval do ubytovne. Ešte som dvakrát zvýšila dávku lieku, čím sa mu upravil metabolizmus on sa zbavil tak kašľa, ako aj nepríjemných vredov na tvári.

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás