Epilepsia

Už pri vstupe malej pacientky do miestnosti sme boli svedkami dramatického výjavu.Úsmev 6r. dievčatka sa v okamihu zvítania sa so psíkom zmenil na úškľab.Celé tielko jej od veľkej radosti stuhlo v kŕči, v ktorom zotrvala niekoľko minút.Takto sa údajne prejavuje aj vtedy, keď ju niečo nahnevá.Najskôr zvykne očervenieť, potom sa vyšponuje na špičky a trhá si vlasy.Tiež jej zbledne pusa,kŕč jej vykrúti ruky…V spoločnosti cudzích ľudí nekomunikuje.Stále chce byť s mamou a je veľmi žiarlivá na sestru.
Celé sa to spustilo potom,čo sa pocikávala a otec ju z trestu sprchovával studenou vodou.Mala vtedy 3r.Raz sa stalo, že pri hre padla na hlavu.Zdá sa, že od vtedy je nesústredená, nevydrží pri jednej činnosti.Zarážajúce bolo i to, že v spoločnosti cudzích ľudí absolútne nekomunikovala.
Liečba bola pre matku psychicky náročná, ale korunovaná úspechom. Po podaní lieku zameraného na príčinu ochorenia – úľak,sa naštartovali samoliečiace schopnosti organizmu.Tieto reverzne /spätne/ vyvolali epileptické kŕče,ktoré prebiehali 2 mesiace zhustene, nakoľko sa liečili patologické a štrukturálne zmeny v mozgu.Postupom času úplne vymizli.Súčasne sa skľudnila, začala byť prítulná, komunikatívna, čo sa prejavilo výrazne potom, čo jej stará mama darovala morča.Rozprávala sa s ním a spievala mu…

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás