Anorexia

Hlboko do pamäti sa mi vryl obraz 24 r. mladej ženy, ktorá vstúpila do ambulancie. Triasla sa od strachu, v tvári sa jej zračila úzkosť. Hoci bolo vonku teplo, mala na krku šál. Bolo mi jasné, že prešla psychickým strádaním, čo sa aj potvrdilo. Ako 20 r. utiekla z domu, kde od malička pociťovala teror zo strany autoritatívnej matky. Podceňovala ju, potláčala jej individualitu. Kvôli pokoju v dome bol otec poddajný, pasívny, nikdy sa jej nezastal , keď matka kričala. Dievča postupne pociťovalo bolesti tráviaceho traktu. Nemohla jesť, lebo každé sústo jej drásalo vnútornosti. Sústavne chudla. Bola užialená a chcela zomrieť. Antidepresíva , ktoré naordinoval psychiater len zatláčali jej pocity. Vnímala, že sa klame.
Zamerala som liečbu na odstránenie traumatizujúcich zážitkov, na zharmonizovanie mysle. Liečba prebiehala veľmi dramaticky. Trvala 4 roky a ona počas nej prechádzala rôznymi škálami pocitov, kedy si začala uvedomovať, že strach, napätie aj úzkosť sa strácajú. Bola schopná čeliť i matkiným útokom. Zmizli pocity osamelosti a s tým ruka v ruke odchádzali aj fyzické problémy. Prestával postupne bolieť pankreas .Rešpekt pred jedením sa stratil, nahradila ho radosť z jedla a pribrala.
Len takýmto prístupom, zameraným na liečenie príčiny ochorenia a nie dôsledku, možno dosiahnuť komplexného vyliečenia . Klasický homeopat dosiahne tento efekt podaním len jedného, individuálneho lieku podaného v jednej jedinej dávke.

Video k téme:

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás