Príklady neodborných homeopatických zásahov a ich následkov

Klasickou homeopatiou, podaním jediného lieku na telo i dušu, možno dosiahnuť dokonalé zdravie. Naopak, podávaním viacerých homeopatických liekov naraz , ho možno poškodiť.

1.Prípad: Tensia, napätie
Zavolal mi muž .Bol napätý. Navštívil doktora, internistu, „homeopata“, ktorý mu liečil migrénu viacerými homeopatikami. Tieto lieky mu kázal zmiešať v pohári a kedykoľvek užiť. Po pár mesiacoch cítil, že vyletí kože.
Šlo o neodborníka! Vyčistila som organizmus od liekov a napätie povolilo. Až potom som zahájila zodpovedajúcu liečbu, zameranú na nezhody v manželstve. Týmto prístupom sa konečne vyliečila migréna.
2.Prípad: Otrava včelím jedom

„Liečim sa u liečiteľky a beriem každý deň homeopatiu. Trvá to pol roka. Mám opuchnuté kĺby, oči a zapálený mechúr. Kde tu ma pichá. Bojím sa!“ Opakovaným podávaním včelieho jedu v homeopatickom lieku ,došlo k otrave organizmu. Jednalo sa o amatérske liečenie homeopatiou. Bolo potrebné podať antidotum – protijed.
3.Prípad: Atopický ekzém
Už 10 r. sa snažila matka 15 r. chlapca liečiť atopický ekzém u amatéra v homeopatii. Tento mu sústavne podával kombinácie rôznych homeopatických liekov. Keď ma navštívili, končetiny a tvár mal červenú ako „ moriak“. Po homeopatickom interviu som zistila príčinu jeho ochorenia. Hádal sa stále s bratom. Mnou zvolený homeopatický liek podaný v jednej dávke , mu dal nahliadnuť, kde robil chybu. Po čase zvýšená dávka lieku atopický ekzém úplne vyliečila.
Varovanie!!
V praxi sa často stretnete s tým, že dostanete od homeopata kombinácie homeopatických liekov. Je to porušenie všetkých zásad! Citát z knihy G.Vithoulkasa – Homeopatická veda : „Takí ľudia sa nesmú nazývať homeopatmi. Používajú homeopatické lieky, ale neaplikujú homeopatiu. Ničia dlhodobo všetkých svojich pacientov a znevažujú homeopatickú vedu!“

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás