Psoriáza

Pacienti trpiaci psoriázou sú častými návštevníkmi ambulancie klasického homeopata. Väčšinou sa pýtajú, či som už mala niekoho s takýmto problémom. Je ich hodne vyliečených a o mnohých som aj písala. Koreň ich problémov tkvie v psychike .Zažili traumu, stres, prípadne inú emočnú záťaž, s ktorou sa nevedeli vysporiadať. Zostala v podvedomí, oslabila imunitu a následne sa objavila choroba.

1. príklad :

Mladá žena požiadala o liečenie potom, čo ju začala svrbieť pokožka hlavy, objavili sa mokvajúce pupienky a červené fľaky na predlaktí a stehnách. Pomáhala si ako vedela, niekoľko rokov. Povedala mi, že to má od vtedy, ako manžel začal podnikať a na ňu nemal čas. Bývala smutná, osamotená. Aj keď sa to už zmenilo, psoriáza sa prehlbovala. Vyliečila sa až potom, ako som jej podala liek na príčinu ochorenia, ktorou bol smútok. Homeopatický liek jej pomohol dostať sa z tejto patológie.
2. príklad :

Obchodný zástupca, večne na cestách, žijúci v sústavnom zhone , prišiel s viditeľnými fľakmi na tvári. Mal psoriázou napadnuté čelo, oči. Pokožka bola zapálená, červené fľaky zliate .Používal kortikoidné maste už 4 roky. Neúspešne .Liečiť sa začal až potom, keď som mu pomohla zharmonizovať psychiku liekom, zameraným na prepracovanosť a stres. Vyliečil sa za 1 a ½ roka.

Vždy, keď je liečba zameraná na odstránenie príčiny, nie následkov, dôjde k vyliečeniu akejkoľvek choroby, aj chronickej. U každého človeka však tá istá psychická príčina, môže mať rôzne prejavy choroby. Každý je jedinečný, preto klasický homeopat zvažuje s podaním špecifického, individuálneho lieku. Takýmto prístupom možno vyliečiť všetky choroby aj chronické./ Okrem terminálneho štádia /.Takto dôjde ku komplexnému, celostnému vyliečeniu tela i psychiky zároveň

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás