Sclerodermia, bulímia, hypertensia

„ Homeopatiou nebojujeme proti chorobe, ale pomáhame životnej sile“. / Výrok S.Hahnemanna, zakladateľa homeopatie./ Myslí sa tým na pôsobenie akéhosi vyrovnávacieho mechanizmu v nás, ktorý napr. udržuje stálu teplotu tela, či sme na severnom póle, alebo na rovníku. Jedná sa vlastne o náš imunitný systém, ktorému pomáhame.

Veľmi cholerická, nervózna, uponáhľaná pani požiadala o pomoc .Vraj pri každej príležitosti vybuchuje, je drzá na klientov, čo sa už odzrkadlilo aj na jej krvnom tlaku. Má ho vysoký. Nevie sa ukľudniť, ľudia ju iritujú. Aby nevynechávala v práci, chodila so svojimi neduhmi po lekároch a hádzala do seba lieky ako cukríky. Svoju nespokojnosť si kompenzovala jedlom. Prejedala sa, tučnela a uzatvárala sa do seba. Vravela, že starosti nemá, skôr si ich robí, ani nevie prečo.“ Rozplačem sa za hocijakú blbosť“, ťažkala si. Spomenula ešte, že ju na chrbte dlhodobo svrbí jedno miesto.“ Mám tam zhrubnutú kožu. Zistili, že to je sclerodermia. Stále som uponáhľaná, preháňam to so sladkým, pohádala som sa s celou rodinou.“ Zakončila svoje výlevy.
Pre klasického homeopata je duševný stav pacienta rozhodujúcim symptómom. Bolo ju treba odbremeniť od stresu a telo od toxínov, keďže brala veľa liekov. Už na prvej kontrole si pochvaľovala, že sa skľudnila. Trvalo však ešte 2 roky, kým sa následne vyliečila aj bulímia, hypertensia a konečne zmäkla koža a prestala svrbieť. Liečenie dokázalo, že vplyv psychiky na telo je neodškriepiteľný. Preto je potrebné zamerať sa na liečenie príčiny.

Video k téme:

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás