Histamínová intolerancia a homeopatiká

Histamínová intolerancia sa prejavuje rôznymi spôsobmi. Následky majú častokrát prejavy alergií na rôzne podnety / potravinové, fyzikálne…/. Kvalifikovaný homeopat nikdy nepodáva homeopatikum  len na túto diagnózu, ale lieči imunitný systém, ktorý zlyháva.
Podáva liek na konkrétneho človeka, liek na celý systém.Takýto princíp možno prirovnať k vakcinácii, keďže je zameraný na individualitu jedinca. Dosiahne sa tým komplexné uzdravenie a teda aj vyliečenie histamínovej intolerancie.

Príklad liečby : Pani, ktorá navštívila našu HomeoClinic, mala diagnostikovanú histamínovú  intoleranciu. Sťažovala sa, že má následky na koži po požití  väčšiny potravín. Pociťuje  svrbenie, zapália sa oči, režú, svrbia.Takúto reakciu má aj na prach a roztoče a je nútená
nosiť rúška.Trápi sa už takto 12 r. ,hoci berie kvantá liekov. Keďže mala zanesený organizmus toxínmi z liekov, pristúpili sme k detoxikácii organizmu homeopatiou.Jej imunitný systém sa tým naštartoval. Stanovili sme jej individuálny liek na základe nášho vyšetrenia. Liek sme postupne zvyšovali.O rok už nepotrebovala rúško, nedusila sa v noci,už nevytierala denne podlahu a už mohla jesť dokonca aj makovník.
Postupnou liečbou, korekciou liekov podľa momentálne prebiehajúceho stavu, sa jej zdravie po ďalšom roku upevnilo a vyliečili sa všetky jej zdravotné problémy.

V.Golská RSHom, www.homeoclinic.sk

Potrebujete sa poradiť?
Kontaktujte nás